Осипенківська громада
Бердянський район, Запорізька область

ГАЛЕРЕЯ

10 листопада 2018 року

       Вихованці краєзнавчої студії “Джерельце” провели для військовослужбовців Збройних Сил України, які охороняють стратегічний об`єкт поблизу села, тематичну екскурсію: ”Літопис нашої землі” військовим меморіалом у парковій зоні села і експозицією Осипенківського музею. В ході заходу було вшановано краян-оборонців Вітчизни, які віддали життя у різні часи, і загиблих героїв сьогодення, у боях на Донбасі.

   Також з метою вшанування 85 роковин Голодомору 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 рр. було  проведено екскурсійний захід з меморіальною годиною «Голодомор - печаль і скорбота України».

Меморіально-патріотичні заходи студійного юнацтва і військових ЗСУ

в Осипенківській сільраді в листопаді 2018 року

 

СПИСКИ загиблих під час ГОЛОДОМОРУ

Сторінки 72-73, 77-82


12 жовтня 2018 року 

     Напередодні Дня Українського козацтва і захисника Вітчизни вихованці юнацької краєзнавчої студії "Джерельце" при Осипенківському музеї (керівник - Марія Турчак), разом з депутатом Бердянської районної ради Сергієм Кедою навідали воїнів Збройних Сил України, які охороняють важливі стратегічні об'єкти поблизу села, щоб привітати наших захисників зі святами.

         У виконанні студійців  прозвучали патріотичні вірші, твори про край понад Бердою поета-земляка Володимира Сіренка та інших авторів. 

         Військовослужбовці-сумчани розповіли юнацтву, що наш чудовий край вже давно став для них мов рідний, а ще пообіцяли докласти усіх зусиль, аби зберегти мир і спокій на Бердянщині, у Приазов`ї та на всій нашій землі.

           Слава Україні та її Збройним силам!

 


8 жовтня 2018 року

Пішохідна екскурсія до річки Берда «Осіння мандрівка»

 

 

 

 

 

 

 

Роду ми козацького

Славних предків діти

На заняттях ми вчимося

Рідний край любити

ЕКСКУРСІЯ


5 жовтня 2018 року

     

    Напередодні Дня захисника Вітчизни, Українського козацтва та створення Української повстанської армії — військової сили українського визвольного руху, свята Покрови - покровительки українського козацтва, на будинку Осипенківського краєзнавчого музею урочисто відкрили та освятили меморіальну дошку, яка увічнює пам'ять учасників Української революції та селянської визвольної війни 1917-1921 років.

 

 

 

 

 

 

 

 

Звитяга предків у серцях нащадків

 

Трифон Вдовиченко. Героїчна доля звитяжця

 

 

 

 

 

 


27 вересня 2018 року

 

     Музеєм для студентів Осипенківського професійного аграрного ліцею проведено тематичний захід «Рідна земля та її люди», в ході якого працівники музею та юні екскурсоводи-студійці “Джерельця” нагадали про події минулого сіл громади, розповіли про природні куточки й цікавинки краю, навели й деякі свідчення про історію власне закладу, в якому нині  здобувають знання ліцеїсти.

 

 

Запрошуємо учнівське юнацтво і всіх мешканців громади відвідати виставку!

 

 

Тематичний захід "Рідна земля та її люди"

 


До Дня пам'яті жертв фашизму

 

 

 

 

 

 

 

 


13 липня 2018 року

 

   Колективом Осипенківського краєзнавчого музею і студійцями “Джерельця” проведено оглядову екскурсію військовим меморіалом в парку села та експозицією музею  для військовослужбовців Збройних Сил України, які охороняють стратегічні об`єкти поблизу села.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


9 червня 2018 року

    В знак початку туристично-краєзнавчого сезону, працівники Осипенківського краєзнавчого музею і вихованці юнацької студії ”Джерельце” при музеї  прийняли участь у туристично-мистецькому святі «ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО СТЕПУ», організованому за сприяння Об`єднання учасників АТО “Справедливість” (ініціатором заходу є наш земляк Вадим Саввон - учасник АТО, ветеран добровольчого батальону “Донбас”), впродовж якого на ландшафтних майданчиках сільської паркової зони й живописного узбережжя водоймища поблизу мальовничих скель і заповідних ділянок прадавнього степу, в музейних експозиціях одразу дві групи туристів (діти і дорослі) з міст Бердянськ і Маріуполь змогли вповні познайомитися зі скарбницею спадщини, старожитностями Бердянського краю, відчути настрій справжнього етнічного свята, аромат степового різнотрав'я, енергетику давніх святилищ і автентичних обрядів, відвідати чарівні місцини козацьких хуторів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО СТЕПУ»


5-6 червня 2018 року

        Відбулись комплексні екскурсії: «До витоків історії Бердянського краю», які пройшли на меморіальному комплексі с.Осипенко, парковій зоні і експозиції Осипенківського краєзнавчого музею для учнів 1-4 класів Троїцької (Берестівська сільська ОТГ) і Новопетрівської (Осипенківська сільська ОТГ) загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст., за участі юних екскурсоводів краєзнавчої студії «Джерельце»: заходи з елементами екскурсійного, лекційного та ігрового видів музейної комунікації, з метою  привернути увагу учнівського юнацтва до питань збереження, дослідження і популяризації історико-культурного й природного потенціалу рідного краю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музейні заходи для учнівського юнацтва в Осипенківській ОТГ у червні 2018 року

 


17 травня 2018 року

 

    В Осипенківському краєзнавчому музеї відбувся музейний вечір «Наша спадщина й одвічні обереги» присв'ячені Всесвітньому Дню музеїв, Дню вишиванки, Дню матері, та Всесвітньому дню родини, які нині традиційно відзначаємо з 12 по18 травня.

   В експозиції Осипенківського краєзнавчого музею відбулося офіційне відкриття виставки картин і творчих інсталяцій мисткинь Оксани і Дарини Оргієць: “Натхнення над Бердою”.

 

 

   

   

   

    Почесними гостями на заході, серед давніх друзів нашого музею, були представники волонтерської оргінізації з м.Бердянськ “Наші Атланти”, які разом з головою запорізького обласного осередку ГО "Всеукраїнська спілка ветеранів АТО "Легіон Свободи" Миколою Тюркеджи, подарували для експозиції музею “Героїка сьогодення” тубус від гранатомету, привезений з передової наших військ (поблизу ДАПу) та два червоно-чорних прапори.

 

 

Музейне свято 


28 квітня - 1 травня 2018 року


   Для вихованців Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства, у межах комплексної екскурсії: «До витоків історії Бердянського краю» проведено ряд атрактивно-просвітницьких і розвивальних заходів.  

       Цьогоріч, в ході краєзнавчої експедиції за пішохідним туристичним маршрутом: с.Осипенко – с.Миколаївка, з метою дослідження рідного краю, зокрема - історичних поселень та природних урочищ понад Бердою, нашу громаду та Осипенківський краєзнавчий музей відвідали юні туристи - вихованці об´єднань для активної молоді, які підпорядковані комунальному закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради: гуртка «Історичне краєзнавство» Костянтинівського районного НВО №1 «Таврія» Мелітопольського району (керівник - Ольга Горбова) та гуртка «Географічне краєзнавство» ЗОШ №20 м.Бердянська (керівник - Юрій Сало).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Осипенківський краєзнавчий музей (Осипенківська сільська ОТГ) об`єднує юних туристів і краєзнавців

 


8 квітня 2018 року

      Вихованці та викладачі Центру духовного розвитку дітей та юнацтва “Оберіг”, що діє в форматі недільної школи, організованої при парафії Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП села Осипенко привітали односельців зі святом Воскресіння Христового.

      До уваги присутніх на богослужінні вірян в Храмі Покрови Пресвятої Богородиці прозвучали віршовані привітання, пісні: «Христос воскрес!», “Ми веселі і радієм всі разом”, «Великодній цвіт» та Великодня інсценівка «Писанка», яка нікого не залишила байдужими. 

   Після завершення дитячих привітань та освячення настоятелем храму пасок і святкових страв, в рамках акції «Великодній кошик для солдата» військовим Збройних Сил України, які були присутні в храмі, були подаровані паски та крашанки.

 

«Великодній передзвін» - вітання вихованців Центру духовного розвитку дітей та юнацтва «Оберіг»


25 березня 2018 року

 

    Вихованці Центру духовного розвитку дитини “Оберіг” (недільної школи) парафії Покрови Пресвятої Богородиці та гуртка «Джерельце» при Осипенківському краєзнавчому музеї здійснили екскурсію по маршруту с.Осипенко - м.Бердянськ - с.Осипенко з відвіданням Бердянського міського художнього музею імені І. Бродського і оглядовою екскурсією по місту Бердянську.

Діти і юнацтво разом зі своїми батьками щиро вдячні директору ДТ “Запоріжжя-Агро” Валерію Латошину, за наданий комфортабельний автобус для поїздки.

     

      Екскурсія подарувала нашому юнацтву нові враження, багато естетичних вражень і позитивних емоцій, була цікавою та змістовною. А вихованці гуртка «Джерельце», які готуються стати юними екскурсоводами на туристичних маршрутах нашого краю, впродовж заходу закріпили знання, отримані на попередніх заняттях й набули нові вміння й навики, необхідні для спілкування зі світом природи і мистецтва, популяризації культурного потенціалу нашої громади серед юнацтва і широкого загалу.

 

 

Осипенківське студійне юнацтво на екскурсійних маршрутах Бердянщини готується до справ на користь громаді

 


6 березня 2018 року

      Під час наради керіництва Осипенківської громади з директорами освітніх закладів вихованці юнацької студії «Джерельце» при Осипенківському краєзнавчому музеї Анастасія Гуменюк і Галина Турчак презентували власний творчий проект “Памятки і старожитності на турмаршруті “До витоків історії Бердянського краю” в умовах сучасних концепцій розвитку місцевих громад (поєднуємо старовину і сучасність задля майбутнього)” у межах конкурсу історичних дослідницьких проектів для молоді від Представництва Асоціації Німецьких Народних Університетів в Україні і Всеукраїнської асоціації викладачів історії “Нова Доба”. 

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЮНАЦЬКОГО  ДОСЛІДНИЦЬКОГО І ТВОРЧОГО ПРОЕКТУ ДЛЯ КЕРІВНИЦТВА ОСИПЕНКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ І ДИРЕКТОРІВ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ ОСИПЕНКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

 


25 лютого 2018 року

   Вже традиційно у неділю в Осипенківському краєзнавчому музеї відбулись заняття за духовним, світознавчим та краєзнавчо-ужитковим напрямками центру духовного розвитку дітей та юнацтва “Оберіг”, проведені у форматі недільної школи.
     Цього дня в гості до вихованців завітала начальник відділу освіти виконавчого комітету Осипенківської сільської ради Лариса Яковенко. Прийнявши участь в роботі центру, Лариса Миколаївна побажала юнацтву вирости добрими й чесними громадянами, патріотами малої батьківщини й держави - України.

Під час духовного напрямку о. Василій  прищеплював дітям елементи християнського етикету та навчав основам етики. Інтерактивні заходи були продовжені: разом з педагогом Світланою Москаленко діти розвивали навички говоріння, на якому із задоволенням розповідали про своє хоббі, вивчили руханку «Hello». А вихованці краєзнавчої студії «Джерельце» при музеї Анастасія Гуменюк і Галина Турчак презентували всім власний творчий проект “Памятки і старожитності на турмаршруті “До витоків історії Бердянського краю” в умовах сучасних концепцій розвитку місцевих громад (поєднуємо старовину і сучасність задля майбутнього)” у межах конкурсу історичних дослідницьких проектів для молоді від Представництва Асоціації Німецьких Народних Університетів в Україні і Всеукраїнської асоціації викладачів історії “Нова Доба”.

В центрі “Оберіг” в Осипенківській громаді об’єднуються юні заради майбутнього.


20 лютого 2018 року

 

   Спіробітники Осипенківського краєзнавчого музею та вихованці юнацької краєзнавчої студії «Джерельце» провелиакцію «Свіча пам'яті». Запаленням лампадок та хвилиною мовчання вшанували пам’ять  загиблих учасників Революції Гідності, односельця - учасника столичного Євромайдану і воїна АТО Володимира Зюзя (1948-2014).

 

 

 

   

 

   

    Вихованці студії переглянули документальні фільми «Євромайдан! Відео, яке повинен побачити кожен Українець!», «Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну», «Viva la Revolucion: Rise of heroes #EuroMaidan; Революція: Повстання героїв». 

      Протягом місяця в музеї діє тематична виставка фотодокументів та публікацій: «Ми не забудемо», присвячена героям Небесної сотні й борцям за волю України.
   Також, до Міжнародного дня рідної мови проведено конкурс патріотичних віршів “Літератори Бердянщини”.

 

В Осипенківському музеї вшанували Героїв Небесної Сотні, АТО і борців за незалежність України всіх часів

 


4 лютого 2018 року

  

    В Осипенківській сільській об`єднаній громаді, за сприяння голови Осипенківської сільської ради Валентина Івановича Смаги відбулося відкриття Центру духовного розвитку і творчості дітей та юнацтва “Оберіг”, який діятиме в форматі недільної школи, організованої при парафії Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ Київського Патріархату села.
      Діяльність центру включає напрямки: 
      - духовний, 
      - краєзнавчо-ужитковий,
      - світознавчий.

 

 

       

      На перше заняття прийшло 16 дітей, дехто разом з батьками, які теж охоче приймали участь в обговоренні багатьох питань, цікавих конкурсах і вікторинах. Ще Центр духовного розвитку відвідав шановний гість - голова відділу Соціального служіння та благодійництва при Запорізькій єпархії УПЦ Київського Патріархату Андрій Філатов.

 

           Центр духовного розвитку і творчості дітей та юнацтва “Оберіг” відкритий для всіх юних жителів громади, і тих, хто, незалежно від віку, є юним в душі й небайдужим до майбутнього нашого і прийдешніх поколінь. Заняття відбуваються щонеділі о 14.00 год. Навчально-виховний і розвивальний процес передбачає використання презентацій, майстер-класів, конкурсів, ігр та вікторин, різноманітних інтерактивних, доброчинних й масово-просвітніх заходів.

 

 


29 січня 2018 року

   

      З метою вшанування 100-річчя битви під Крутами та всіх борців за волю України, на військовому меморіалі села Осипенко і в Осипенківському краєзнавчому музеї, за участі громадськості та учасників патріотичних рухів проведено меморіальну годину: „Пам’яті юнаків – героїв, загиблих під Крутами”.   

   Згадати патріотів, що своєю пожертвою дали надію на порятунок народу і країни прийшли заступник сільського голови з гуманітарних питань та соціальної політики Осипенківської сільської ради Марія Жила, начальник відділу освіти виконавчого комітету Осипенківської сільської ради Лариса Яковенко,

 

 

голова запорізького обласного осередку ГО "Всеукраїнська спілка ветеранів АТО "Легіон Свободи" Микола Тюркеджи, учасники Запорізького обласного осередку військово-спортивного товариства: “Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Сокіл»”, на чолі з головою Запорізької організації Яриною Геращенко, мешканці села.

 

 

   

 

 

 

   На пам’ятному місці, присвяченому боротьбі за свободу та незалежність України протоієрей Василій Турчак звершив панахиду за загиблими в бою під Крутами, воїнами Революційної Повстанської армії України часів Української революції і Визвольної війни 1917-21 рр., односельців, які загинули, захищаючи рідну землю в роки Другої світової війни та у зоні АТО.

    Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв Крут та всіх Героїв, які віддали життя за Україну та відійшли у безсмертя.

 

 


22 січня 2018 року 

 

    В Осипенківському краєзнавчому музеї відбувся урочистий захід присвячений 99-й річниці Соборності України та 100-ї річниці прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної ради: «В єдності сила і міць держави» для  вихованців студії «Джерельце» та відвідувачів музею. Під час заходу відбулося вшанування загиблого бійця батальйону “Айдар”, односельця  Володимира Зюзя (1948-2014), який віддав своє життя за волю Батьківщини.

 

 

   

 

   Учасники заходу декламували вірші про Україну, переглядали хронікальний фільм про те, як відбувалося проголошення Акту злуки,а також презентацію: «Свято єднання». Діти із задоволенням прийняли участь у вікторині «Я і Україна».

    На завершення заходу всі присутні взялись за руки, утворивши вінок, який символізує єдину Соборну Україну і заспівали Гімн нашої держави.​

 

 

 


13 cічня 2018 року

Шановний Олеже Ємільовичу!


Щиро вітаємо Вас з ювілеєм. Міцного вам здоров’я, благополуччя, щедрої долі, щастя у житті, творчої наснаги у відповідальній роботі на благо держави та громади! Довголіття Вам, і всіх земних благ.

З повагою, Осипенкіська сільська рада, колектив Осипенківського музею та вихованці краєзнавчої студії «Джерельце»

 


12 січня 2018 року

 

 

 

 

У переддень старого Нового року - в Щедрий вечір Різдвяних свят, на вулицях села ще здаля було чутно дзвіночки у руках юних щедрувальників, а дзвінкі дитячі голоси наспівували веселі щедрівки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Це вихованці краєзнавчої студії «Джерельце» (керівник - Марія Турчак) при Осипенківскому краєзнавчому музеї вітали односельців святковим театралізованим дійством: “Щедруємо, Новий рік віншуємо!”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Дай Вам, Боже, святкувати,

 В щасті довгі роки мати.

 Любов щиру заслужити

 І ніколи не тужити.

 Щиро щастя Вам бажаєм,

 Усіх радісно вітаєм!

 

 

 

 

Щедрий вечір в Осипенківській громаді на Бердянщині був веселим і пізнавальним завдяки юним краєзнавцям студії “Джерельце”


7 січня 2018 року

      Працівники Осипенківського краєзнавчого музею разом із священиком Покровської церкви УПЦ Київського Патріархату о.Василем колядками та щедрівками привітали захисників Вітчизни однієї з частини ЗСУ, розташованої  неподалік  с.Осипенко.

               В межах акції: «Тепло наших сердець - захисникам Вітчизни!» військові отримали подарунки: свіжу випічку та інші продукти харчування, зібрані церковною громадою та колективом музею. 

 

Колядки для захисників Вітчизни прозвучали в

Осипенківській об`єднаній територіальній громаді 


13 грудня 2017 року

       

     13 грудня, коли наші предки відзначали одразу два свята: релігійне - Андрія та свято народного циклу Калити, вихованці краєзнавчої студії «Джерельце», разом зі співробітниками  Осипенківського краєзнавчого музею провели цікаву тематичну екскурсію «Витоки роду» з веселими атракціями й елементами театралізованої вистави-відтворення традиційної святкової обрядовості “Новоспасівські вечорниці”.

 

 

 

 

 На захід завітали учні Осипенківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вихованці еколого-натуралістичного гуртка “Людина і довкілля”  ЗОЦЕНТУ (керівник - Тетяна Тарасенко).

    А на завершення, співробітники музею, керівники обох дитячо-юнацьких гуртків і їх вихованці зауважили, що вивчати та пам'ятати свою минувшину, шанувати народні обряди, традиції матеріальної культури, берегти безцінну духовну спадщину надзвичайно важливо у наш складний час, адже це гуртує й об’єднує, дає снагу рухатися вперед, формувати творчий простір довкола нас, сподіватися на краще майбутнє.

 

Тематична екскурсія «Витоки роду» з інсценованим дійством народного свята зимового циклу: “Новоспасівські вечорниці”


4 грудня 2017 року

 

 

 Напередодні свята Дня Збройних Сил України в Осипенківському народному краєзнавчому музеї проведено екскурсійний захід з творчим виступом «Героїв стежина – від батька до сина» та концертною програмою для військовослужбовців ЗС України, які несуть варту на одиному з об`єктів поблизу села.

 

 

 

 

 

 

 

    В межах акції: «Тепло наших сердець - захисникам Вітчизни!» військові отримали подарунки: малюнки, обереги та інші поробки, виготовлені  вихованцями студії «Джерельце», а також домашню випічку.

На завершення було вирішено надалі неодмінно продовжити такі творчі вечори, адже саме подібні зустрічі дають відчуття, що Україна - єдина, і всі разом - ми, українці - сильні, і неодмінно переможемо.

Слава Україні та її Збройним силам!

"Героїв стежина - вiд батька до сина" 


24 листопада 2017 року  

   В Осипенківській об`єднаній територіальній громаді на Бердянщині вшанували пам’ять жертв Голодомору  1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 рр.

 

 

 

   

 

 

   

  З метою вшанування світлої пам’яті замучених голодом людей та донесення до учнівського юнацтва об’єктивної інформації про трагічні події української історії в Осипенківському народному краєзнавчому музеї проведено меморіальний захід для учнів 2-А класу Осипенківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Людомор - складова Великого терору - страшна помста Україні від кремлівських людожерів за прагнення до волі» з переглядом документального фільму  «Сталінський “Закон про колоски”- зловісний приклад людоненависництва в нашій історії »

 

На підвіконні палахтить
Скорботи полум'я священне -
То свічка пам'яті горить
За всіх безвинно убієнних.

 

 

 

«Людомор - складова Великого терору - страшна помста Україні від кремлівських людожерів за прагнення до волі»